VI Piknik Lotniczy - Zapraszamy!

2018-06-28 13:27
VI Piknik Lotniczy - Zapraszamy!

Gmina Szczurowa oraz Gminne Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu w Szczurowej serdecznie zapraszają na VI Piknik Lotniczy w Strzelcach Małych, który odbędzie się 8 lipca 2018 r. Podczas tegorocznej edycji wydarzenia Organizatorzy upamiętniają 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę oraz 100-lecie lotnictwa polskiego.

W PROGRAMIE PRZEWIDZIANO:

• zrzut skoczków krakowskiej szkoły spadochronowej KRAKSKY z zabytkowego samolotu AN-2 Wiedeńczyk,
  • pokaz zespołu akrobacyjnych Sił Powietrznych ,,ORLIK”,
  • podniebne występy grupy akrobacyjnej ,,FIREBIRDS”,
  • wystawę statyczną oraz pokaz lotniczy wiatrakowca,
  • możliwość zobaczenia wystawy statycznej replik samolotów z I wojny światowej oraz ich występ na podniebnej scenie,
  • pokaz synchroniczny paralotniarzy z Małopolskiego Klubu Paralotniowego,
  • pokaz akrobacji rowerowej Piotra Bielaka
  • koncert Orkiestry Dętej ze Szczurowej,
  • loterię fantową
  • występ muzycznej gwiazdy wieczoru: zespołu LOKA.

Już od piątku na strzeleckim niebie oglądać będziemy pasjonatów z Małopolskiego Klubu Paralotniowego, którzy rozpoczną piknik już 6 lipca.

W PROGRAMIE DODATKOWO:

• Mobilne miasteczko rowerowe Piotra Bielaka, czyli miejsce w którym dzieci i młodzież mogą zdobyć i rozwinąć umiejętności poruszania się w ruchu drogowym. Symulacja prawdziwych ulic ze znakami daje możliwość poznania zasad ruchu drogowego i nabycia płynności w poruszaniu się zgodnie z obowiązującymi zasadami. Miasteczko posiada elementy takie jak rondo, skrzyżowanie z drogą podporządkowaną, przejście dla pieszych oraz przejazd kolejowy, przed którym należy dostosować się do znaku STOP.W miasteczku znajduje się tor przeszkód, który ma na celu poprawę techniki jazdy na rowerze. W skład toru przeszkód wchodzą takie elementy jak slalom, równoważnia czy pochylnie. W namiocie na terenie Miasteczka Rowerowego jest możliwość skorzystania z alkogogli – dzięki którym możemy zobaczyć jak widzimy świat będąc pod wpływem alkoholu i jak wpływa to na równowagę i szybkość reakcji.
  • Lazaret, czyli szpital polowy wraz z ekspozycją.
  • Sześcioosobowy personel wykonywać będzie inscenizacje obrazujące badania oraz operacje wykonywane w okresie I wojny światowej.
  • Zlot starych samochodów.
  • Loty widokowe / odpłatne /.
  • Wydzielona strefa dla modelarzy.

NA TERENIE IMPREZY ZNAJDZIEMY STOISKA:

• Aeroklubów: krakowskiego i podhalańskiego,
  • Tarnowskiej Organizacji Turystycznej,