Staże zawodowe dla uczniów

Staże zawodowe dla uczniów

logo-projekty-edu.png

CENTRUM KOMPETENCJI ZAWODOWYCH W RAMACH PROJEKTU

W czerwcu br. rozpocznie się realizacja II edycji staży zawodowych dla uczniów w ramach projektu pn. „Rozwój i podniesienie jakości kształcenia zawodowego w powiecie brzeskim poprzez wparcie szkół – utworzenie Centrum Kompetencji Zawodowych”, realizowanego przez Powiat Brzeski w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 w ramach 10 Osi Priorytetowej Wiedza i kompetencje, Działanie 10.2 Rozwój kształcenia zawodowego, Poddziałanie 10.2.2 Kształcenie zawodowe uczniów. Łącznie w stażach weźmie udział około 150 uczniów z następujących szkół:

• Technikum im. J. Piłsudzkiego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Brzesku;
  • Technikum i Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Brzesku;
  • Technikum w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Czchowie;
  • Technikum w Zespole Szkół w Szczurowej.

Przedsiębiorcami, u których organizowane będą tegoroczne staże są m.in.: STUDIODELTA Agencja Reklamowa, Can-Pack S.A., Elektro-Szyld, Studio Reklamy MAX-Media Sp. z o.o., SPZOZ w Brzesku, Zasada Trans-Spedition Sp. z o.o., F.H. WOJEWODA, PRYMAT, COMTEL, SMARTLOGISTIC, Auto Sernice Jan Trojak, Warsztat Mechaniki Pojazdowej Jacek Turek, Restauracja – Hotel August, Urząd Gminy Gnojnik, Restauracja Sądecka, Karakter Restauracja Sp. z o.o., ZAZIE BISTRO, Urząd Gminy w Gródku nad Dunajcem, RABEK, Urząd Miejski w Czchowie, Przedsiębiorstwo Robót Budowlanych „OLEXBUD”, P.P.H.U. NITUS, P.G.H. Zajazd Zagłoba, Zakład Handlowo Usługowy Mieczysław Oleksy, Hotel i Gospoda Pod Kamieniem, Urząd Miejski w Zakliczynie, Urząd Gminy w Iwkowej, Biuro Podróży Gosia Tour, Spółdzielnia Produkcyjno- Handlowa w Szczurowej, J. Niemiec Spółka Jawna, Małopolskie Biuro Geodezji i Terenów Rolnych w Tarnowie sp. z. o. o, Carlsberg Polska S.A. Browar Okocim.

Dzięki zorganizowanym stażom i praktykom zawodowym uczniowie zdobędą dodatkowe doświadczenie oraz znajomość lokalnego rynku pracy, będą mieli okazję sprawdzenia swoich kwalifikacji zawodowych w rzeczywistych warunkach pracy, pogłębienia i zdobycia nowej wiedzy, umiejętności, kompetencji zawodowych, nawiązania kontaktu z potencjalnym pracodawcą i możliwości zainicjowania dalszej współpracy.