Starosta Brzeski w programie "Słowo za słowo"

2018-06-12 13:57
Starosta Brzeski w programie "Słowo za słowo"

W brzeskim szpitalu powstanie nowa placówka – Dzienny Dom Opieki Medycznej. Jest decyzja o przyznaniu środków zewnętrznych na ten cel.

Do powiatu, który nadzoruje pracę tamtejszego szpitala, trafi w sumie 3,5 miliona złotych.

Tego rodzaju pomocy chorym brakowało od lat – mówił w programie Słowo za słowo, starosta brzeski Andrzej Potępa. – To jest placówka dla osób, które zakończyły, albo nie kwalifikują się do leczenia w szpitalu, a potrzebują opieki specjalistycznej. Ci pacjenci będą mogli teraz w trybie dziennym korzystać z tej opieki, czyli np. podania kroplówki czy zrobienia zastrzyku. Normalnie za takie usługi musieliby płacić – teraz nie będzie takiej potrzeby – dodaje.

Powiat brzeski chwali się boomem inwestycyjnym, a starosta przytacza kwoty pozyskane dotychczas ze środków unijnych. To w sumie 60 milionów złotych i 35 projektów w realizacji. W najbliższym czasie m.in. przebudowa bloku operacyjnego w brzeskim szpitalu.

Źródło: RDN Małopolska