Nowoczesna Aula w Brzesku

2018-06-11 14:52
Nowoczesna Aula w Brzesku

Przy Zespole Szkół nr 1 w Brzesku, w którym działa Liceum Ogólnokształcące, Technikum oraz Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa kształcąca pielęgniarki, powstanie wielofunkcyjna, nowocześnie wyposażona aula. Budowa auli ma służyć rozwojowi szkoły poprzez stworzenie warunków do realizacji nowoczesnych form kształcenia w oparciu o współpracę z wyższymi uczelniami.

Podstawową funkcją obiektu będzie realizacja misji dydaktycznej szkoły, ale, z racji swoich walorów użytkowych, będzie spełniać także funkcje konferencyjne czy koncertowe. Aula będzie wyposażona w profesjonalny sprzęt nagłaśniający i oświetleniowy, wideokonferencyjny, projekcyjny oraz system do tłumaczeń symultanicznych. Głównym pomieszczeniem budynku będzie sala wyposażona w 500 miejsc siedzących.

aula3.jpg

aula2.jpg

Aula zaprojektowana jest w sposób umożliwiający jej podział na dwie lub cztery niezależne sale lekcyjne, poprzez zastosowanie systemu ścianek mobilnych. Program funkcjonalny obejmuje także zaplecze sanitarne i techniczne oraz garderoby.
Na poziomie pierwszego piętra znajdzie się także sala konferencyjna. Wejście do budynku będzie możliwe zarówno z zewnątrz, jak i z części istniejącej. Obiekt został zaprojektowany w sposób umożliwiający korzystanie przez osoby niepełnosprawne. W tym roku Powiat chce wykonać projekt budowlany i uzyskać pozwolenia na realizację inwestycji.

aula1.jpg

aula8.jpg