INFORMACJA O NIEBEZPIECZNYM ZJAWISKU Nr I:36

2016-07-17 13:29

Nazwa biura: BPH IMGW-PIB O/Kraków Sho Kraków
Zjawisko/stopień zagrożenia: wezbranie z przekroczeniem stanów ostrzegawczych/2
Obszar: zlewnie: Soły, Skawy, Raby, Dunajca, (małopolskie)
Ważność (cz. urz.): od godz. 12:15 dnia 17.07.2016 do godz. 12:00 dnia 18.07.2016<br>
Przebieg: W związku z występującymi i nadal prognozowanymi opadami deszczu o charakterze ciągłym, w zlewniach: Soły, Skawy, Raby i Dunajca oraz na mniejszych ciekach na terenie województwa prognozuje się wzrosty poziomu wody do strefy stanów wysokich, miejscami z przekroczeniem stanów ostrzegawczych. W zlewni górnego Dunajca spodziewane są kolejne przekroczenia stanów ostrzegawczych, punktowo z możliwością przekroczenia stanów alarmowych.
Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska (%): 80%
Uwagi: W sytuacji istotnych zmian w czasie lub przebiegu zjawiska informacja może ulec zmianie.
Dyżurny synoptyk hydrolog: Karolina Wolanin