Informacja o niebezpiecznym zjawisku Nr I:18

2015-07-08 16:40

Nazwa biura: Biuro Prognoz Hydrologicznych w Krakowie
Zjawisko/stopień zagrożenia: Gwałtowne wzrosty stanów wody
Obszar: Zlewnie: Skawy, Raby, Dunajca, Ropy (małopolskie)
Ważność (cz. urz.): od godz. 14:30 dnia 08.07.2015 do godz. 06:00 dnia 09.07.2015
Przebieg: W miejscu wystąpienia prognozowanych gwałtownych opadów o charakterze burzowym w zlewniach: Skawy, Raby, Dunajca, Ropy, na mniejszych bezpośrednich dopływach Wisły na terenie wojewodztwa oraz w zlewniach zurbanizowanych, prognozowane są wzrosty poziomu wody, lokalnie gwałtowne, w strefie stanów średnich oraz na dolnej części strefy stanów wysokich. Punktowo w przypadku wystąpienia szczególnie intensywnych opadów mozliwe są krótkotrwałe przekroczenia stanów ostrzegawczych.
Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska (%): 75%
Dyżurny synoptyk : Przemysław Plewa