OSTRZEŻENIE HYDROLOGICZNE Nr O:1

2015-05-27 01:07

Nazwa biura: BPH O/Kraków IMGW-PIB
Zjawisko/stopień zagrożenia: wezbranie z przekroczeniem stanów alarmowych Stopień zagrożenia: 3
Obszar: zlewnia Dunajca (małopolskie)
Ważność (cz. urz.): od godz. 01:00 dnia 27.05.2015 do godz. 13:00 dnia 27.05.2015
Przebieg: W związku z prognozowanymi w dalszym ciągu intensywnymi opadami deszczu w ciągu najbliższych 12 godzin w zlewni Dunajca spodziewany jest dalszy gwałtowny wzrost poziomu wody w strefie stanów wysokich i przekraczanie stanów ostrzegawczych w kolejnych profilach wodowskazowych. W górnej części zlewni Dunajca spodziewane jest przekroczenie stanów alarmowych.
Na pozostałych dopływach Wisły na terenie województwa spodziewany jest dalszy wzrost poziomu wody do dolnej części strefy stanów wysokich i lokalnie przekroczenie stanów ostrzegawczych.
Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska (%): 85%
Dyżurny : Anna Śmiech