OSTRZEŻENIE HYDROLOGICZNE O:9

2014-07-11 14:25

Nazwa Biura: BPH O/Kraków IMGW PIB
Zjawisko/stopień zagrożenia: Wezbranie z przekroczeniem stanów alarmowych/3
Obszar: zlewnia Soły poniżej zbiornika, Skawy, Raby, Dunajca, Ropy (małopolskie)
Ważność (cz. urz.): od godz. 09.30 dnia 12.07.2014 do godz. 09:30 dnia 13.07.2014
Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska (%): 85%
Przebieg: W związku z prognozowanymi w dalszym ciągu opadami deszczu o charakterze ciągłym oraz spływem wód opadowych, w zlewniach: Soły poniżej zbiornika, Skawy, Raby, Dunajca i Ropy, a także na mniejszych bezpośrednich dopływach Wisły na terenie województwa oraz w zlewniach zurbanizowanych, prognozowany jest dalszy wzrost poziomu wody. W zlewni Dunajca i Ropy wzrost na ogół w strefie stanów wysokich z przekroczeniem kolejnych stanów ostrzegawczych. Lokalnie możliwe są dalsze przekroczenia oraz utrzymywanie się stanów alarmowych. W zlewni Soły poniżej zbiornika, Skawy, Raby spodziewany jest wzrost poziomu wody w strefie stanów średnich do dolnej części strefy stanów wysokich. Dodatkowo stany wody mogą zostać zaburzone na skutek pracy urządzeń hydrotechnicznych.
Uwagi: W sytuacji wystąpienia istotnych zmian w czasie lub przebiegu zjawiska, ostrzeżenie może ulec zmianie.
Dyżurny synoptyk: Agnieszka Malota