Informacja o niebezpiecznym zjawisku Nr I:27

2014-07-02 15:14

Nazwa Biura: BPH O/Kraków IMGW-PIB
Zjawisko/stopień zagrożenia: Wezbranie z przekroczeniem stanów ostrzegawczych/2
Obszar:  zlewnie Skawy, Raby, Dunajca, Ropy (małopolskie)
Ważność (cz. urz.): od godz. 20:00 dnia 02.07.2014 do godz. 12:00 dnia 03.07.2014
Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska (%): 75%
Przebieg: W związku z prognozowanymi intensywnymi opadami deszczu o charakterze ciągłym, w zlewniach: Skawy, Raby, Dunajca (zwłaszcza w ich górnych odcinkach), na Ropie, a także na mniejszych bezpośrednich dopływach Wisły na terenie województwa  prognozowany jest wzrost poziomu wody w strefie stanów średnich oraz do dolnej części strefy stanów wysokich. Lokalnie możliwe jest przekroczenie stanów ostrzegawczych.
Dyżurny synoptyk: Przemysław Plewa