OSTRZEŻENIE O ZANIECZYSZCZENIU POWIETRZA

Rodzaj zanieczyszczenia: Ozon
Przewidywana wielkość zanieczyszczenia: Powyżej 180 µg/m3

Obszar Obszar : województwo małopolskie
Uwagi:  Na obszarze Chrzanowa, Nowego Targu, Oświęcimia, Skawiny, powiatu bocheńskiego, powiatu brzeskiego, powiatu chrzanowskiego, powiatu dąbrowskiego, powiatu krakowskiego, powiatu miechowskiego, powiatu myślenickiego, powiatu nowotarskiego, powiatu olkuskiego, powiatu oświęcimskiego, powiatu proszowickiego, powiatu wadowickiego, powiatu wielickiego.
Zaleca się ograniczenie przebywania na powietrzu, szczególnie przez dzieci, osoby starsze i chore na astmę, a także ograniczenie czasu uprawiania sportów i ćwiczeń na otwartym powietrzu w dniu 11 i 12 czerwca br. – zwłaszcza w godzinach 11.00 – 18.00.

• śledzić informacje na stronie www.malopolska.pl/powietrze o występujących przekroczeniach wartości dopuszczalnych stężeń zanieczyszczeń w powietrzu oraz o ryzyku wystąpienia takich przekroczeń.