Informacja o niebezpiecznym zjawisku Nr I:18

2014-05-26 14:37

Nazwa Biura: BPH O/Kraków IMGW PIB
Zjawisko/stopień zagrożenia: wezbranie z przekroczeniem stanów ostrzegawczych/2
Obszar: Rejon hydrologiczny IVa  (woj. małopolskie)
Ważność (cz. urz.): od godz. 13:00 dnia 26.05.2014 do godz. 13:00 dnia 28.05.2014
Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska (%): 75%
Przebieg:W związku z prognozowanymi intensywnymi opadami deszczu o charakterze burzowym, na dopływach Wisły po Dęblin, a w szczególności w małych zlewniach i zlewniach zurbanizowanych - w miejscu wystąpienia opadu burzowego - prognozowany jest gwałtowny wzrost poziomu wody do dolnej części strefy stanów wysokich, lokalnie z możliwością przekroczenia stanów ostrzegawczych.
Uwagi: W sytuacji wystąpienia istotnych zmian w czasie lub w przebiegu zjawiska ostrzeżenie może ulec zmianie.
Dyżurny synoptyk: Anna Śmiech