Ostrzeżenie hydrologiczne Nr O:2

2014-05-13 16:51

Nazwa Biura: Biuro prognoz hydrologicznych: BPH O/Kraków IMGW PIB w Krakowie

Zjawisko/stopień zagrożenia: Wezbranie z przekroczeniem stanów alarmowych/3

Ważność (cz. urz.): od godz. 20:00 dnia 14.05.2014 do godz. 20:00 dnia 16.05.2014
Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska (%): 85%
Przebieg: W związku z prognozowanymi intensywnymi opadami deszczu, w okresie obowiązywania ostrzeżenia, w zlewniach: Soły, Skawy, Raby, Dunajca, Ropy oraz na mniejszych bezpośrednich dopływach Wisły na terenie województwa, prognozowany jest wzrost poziomu wody do strefy stanów wysokich z przekroczeniem stanów ostrzegawczych, a w dalszej kolejności stanów alarmowych. Na Wiśle prognozowany jest wzrost poziomu wody do strefy stanów wysokich z możliwością przekroczenia stanów ostrzegawczych.
Dyżurny synoptyk: Przemysław Plewa