Rok 2018 z rekordową liczbą złożonych ofert

2018-03-20 13:54
Rok 2018 z rekordową liczbą złożonych ofert
156 000 złotych to kwota, jaką w tym roku Powiat Brzeski przeznaczył na współpracę z NGO w ramach konkursu ofert na realizację zadań publicznych.
Warto podkreślić rosnącą aktywność społeczną mieszkańców Powiatu Brzeskiego. Tak duże zainteresowanie konkursem to również skutek działalności nowo powstałych NGO. Tylko w roku ubiegłym rejestr stowarzyszeń i organizacji poszerzył się o około 20 nowych podmiotów.
Różnorodność zaproponowanych inicjatyw społecznych jest naprawdę imponująca. Wśród dofinansowanych przedsięwzięć znalazły się m.in. wydarzenia, które na stałe wpisały się w kalendarz imprez Powiatu Brzeskiego, a dzięki swojej popularności osiągają znakomite efekty i zyskują rzesze sympatyków. Niektóre wydarzenia mają w tym roku swoją inaugurację, inne nawiązują tematyką do tegorocznych obchodów 100-lecia Niepodległej Polski. Wszystkie łączy niepowtarzalny charakter, oryginalny program i duże zaangażowanie Inicjatorów.