Filmowy wieczór z regionalną historią w brzeskiej Bibliotece

2018-02-27 08:10
Filmowy wieczór z regionalną historią w brzeskiej Bibliotece

W programie:
Chrzest Południa - zrealizowany w związku z 1050. rocznicą Chrztu Polski, komentujący hipotezy dotyczące wcześniejszego wprowadzenia chrześcijaństwa na południu ziem polskich.
Operacja 15 - poświęcony najważniejszej bitwie I wojny Światowej na froncie wschodnim i jej znaczeniu dla rozstrzygnięcia konfliktu.
Zaraz wracam. Zbigniew Bruno Szulc - próba podsumowania i prezentacji twórczości grafika i satyryka, jednego z najważniejszych brzeskich artystów XX w.

W programie także rozmowy z osobami współpracującymi przy powstawaniu materiałów prowadzone przez Monikę Faron-Miśtak z radia RDN Małopolska.
Przed projekcjami i w przerwie można będzie zakupić książki gości spotkania oraz prezentowane filmy. Bezpłatne wejściówki do odbioru w Dziale Dorosłych Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Brzesku. Liczba miejsc organiczona.