Powiatowe Targi Edukacyjne 2018

2018-02-06 15:33
Powiatowe Targi Edukacyjne  2018

Oficjalnego otwarcia Powiatowych Targów Edukacyjnych dokonał starosta brzeski Andrzej Potępa. Powitał uczniów, ich opiekunów, dyrektorów szkół i wszystkich zebranych gości, a następnie pokrótce przedstawił profile edukacyjne, którymi mogą pochwalić się powiatowe szkoły. Na koniec zachęcił zebraną młodzież do zapoznania się z prezentowaną ofertą edukacyjną oraz podkreślił istotę tego typu spotkań dla przyszłych absolwentów gimnazjum, ale także dla oświaty i poprawy jakości kształcenia.

Pomieszczenia Powiatowego Centrum Edukacji w Brzesku zapełniły stoiska szkół ponadgimnazjalnych, placówek oświatowych oraz instytucji współpracujących z oświatą w naszym powiecie. Gimnazjaliści mogli uzyskać informacje dotyczące kierunków kształcenia w roku szkolnym 2018/2019, a także zobaczyć codzienne życie zarówno szkół jak i placówek i ich historię na specjalnie wykonanych na tę okazję tablicach ustawionych przy stanowiskach. Dużym zainteresowaniem cieszyły się spoty promocyjne szkół, prezentacje multimedialne oraz stanowiska interaktywne, przy których każdy mógł dokładnie poznać profil danego kierunku.
Organizatorem Powiatowych Targów Edukacyjnych jest Powiatowe Centrum Edukacji w Brzesku oraz Wydział Edukacji Starostwa Powiatowego w Brzesku.