Matecznik Tradycji w Gminie Dębno

2017-11-08 09:44
Matecznik Tradycji w Gminie Dębno

W ślad za porozumieniem w Dębińskim Centrum Kultury w Jastwi został powołany Matecznik Tradycji, którego celem jest edukacja w zakresie tradycyjnej kultury ludowej. Dębińskie Centrum Kultury w ramach projektu będzie prowadzić edukację muzykowania ludowego i rzemiosła. Muzykowanie ludowe na instrumentach, które wchodzą w skład Kapeli Ludowej (trąbka, skrzypce, basy, klarnet, heligonka) realizowane będzie w formie indywidualnych warsztatów mistrz i uczeń (warunkiem jest własny instrument). Zajęcia z rzemiosła odbywać się będą w formie warsztatów zespołowych, które polegać będą na wyplataniu łopołek pod kierunkiem mistrza.
Obecnie trwa nabór dzieci, młodzieży i osób dorosłych do zajęć edukacyjnych w zakresie określonego powyżej Dziedzictwa Kulturowego.
Bliższych informacji oraz zapisów dokonuje sekretariat DCK (tel. 14 66 58 661).