Powiat Brzeski otrzymał dofinansowanie na kolejną inwestycję drogową

2017-10-30 14:30
Powiat Brzeski otrzymał dofinansowanie na kolejną inwestycję drogową

W imieniu Powiatu Brzeskiego umowę dotyczącą dofinansowania projektu pn. „Przebudowa drogi powiatowej nr 1444K Uszew – Nowy Wiśnicz – Nieznanowice w miejscowościach Uszew, Gmina Gnojnik i Poręba Spytkowska, Gmina Brzesko” (w ramach działania 7.1 Infrastruktura drogowa, Poddziałanie 7.1.3 Drogi subregionalne – spr) podpisali: Starosta Brzeski Andrzej Potępa, Wicestarosta Ryszard Ożóg oraz Skarbnik Powiatu Lucyna Haus.

Projekt określony w umowie dotyczy przebudowy całego odcinka drogi na terenie powiatu brzeskiego od drogi krajowej K 75 do granicy z powiatem bocheńskim tj. 3 080 mb. Inwestycja obejmuje także: przebudowę przepustów, przeprowadzanie rowów odwadniających drogę, wzmocnienie istniejącej podbudowy, położenie nowej nawierzchni oraz budowę chodnika na długości 2 150 mb wraz z kanalizacją deszczową.
Przebudowana droga nie tylko będzie służyć miejscowej społeczności, ale także wpłynie na poprawę połączenia z gminą Nowy Wiśnicz oraz zabezpieczy dojazd do tworzącej się Strefy Aktywności Gospodarczej gminy Gnojnik. Wartość zadania wg. wniosku to 3 000 000,00 zł, w tym dofinansowanie z RPO w wysokości 75 %. Inwestycja zostanie zrealizowana do końca października następnego roku.