Informacja epizootyczna - potwierdzony przypadek wścieklizny u lisa

2017-01-23 12:05
Informacja epizootyczna - potwierdzony przypadek wścieklizny u lisa

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Brzesku informuje o potwierdzonym przypadku wystąpienia wścieklizny (Rabies) u lisa wolno żyjącego odstrzelonego podczas polowania w miejscowości Maszkienice, gmina Dębno.

W dniu 16.01.2017 r. Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Brzesku przesłał zwłoki lisa wolno żyjącego  do badań  monitoringowych w kierunku wykluczenia choroby zakaźnej wścieklizny. W dniu 20.01.2017 r.  do  Powiatowego  Inspektoratu w Brzesku wpłynęła informacja o dodatnim wyniku badania potwierdzającym wystąpienie  choroby zakaźnej-wścieklizny. W dniu 20.01.2017 r zostały wdrożone  procedury zgodnie z Rozporządzeniem Ministra  Rolnictwa i Rozwoju wsi  z dnia 07  stycznia 2OO5 r w  sprawie zwalczania  wścieklizny. (Dz.U.  nr  13,  poz.  103).  Kolejnymi  etapami  postępowania administracyjnego będzie   wyznaczenie obszaru zagrożonego  wystąpieniem  choroby zakaźnej —  wścieklizny.

O  rozległości  obszaru zagrożonego jak i jego granicach Powiatowy Lekarz Weterynarii  poinformuje  wraz  z  rozwojem sytuacji   epizootycznej,   i  ustaleniami   uzyskanymi  w  dalszym  etapie  postępowania.