Potwierdzony przypadek wścieklizny u lisa

2016-11-24 13:41
Potwierdzony przypadek  wścieklizny u lisa

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Brzesku informuje o potwierdzonym przypadku wystąpienia wścieklizny (Rabies)u lisa wolno żyjącego odstrzelonego podczas polowania w miejscowości Strzelce Wielkie, gmina Szczurowa.

W dniu 18.11.2016 r. Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Brzesku przesłał zwłoki lisa wolno żyjącego do badań monitoringowych w kierunku wykluczenia choroby zakaźnej wścieklizny. W dniu 22.11.2016 r. do Powiatowego Inspektoratu w Brzesku wpłynęła informacja o dodatnim wyniku badania potwierdzającym wystąpienie choroby zakaźnej - wścieklizny . W dniu 22.11.2016r zostały wdrożone procedury zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju wsi z dnia 07 stycznia 2005 r. w sprawie zwalczania wścieklizny. (Dz. U. nr 13, poz. 103). Kolejnymi etapami postępowania administracyjnego będzie , wyznaczenie obszaru zagrożonego wystąpieniem choroby zakaźnej - wścieklizny. O rozległości obszaru zagrożonego jak i jego granicach Powiatowy Lekarz Weterynarii poinformuje wraz z rozwojem sytuacji epizootycznej i ustaleniami uzyskanymi w dalszym etapie postępowania.