Nie bądźmy obojętni

2016-11-03 11:15
Nie bądźmy obojętni

rudne warunki atmosferyczne, a przede wszystkim niskie temperatury powietrza często są przyczyną wychłodzenia organizmu. Szczególnie zagrożone są osoby bezdomne, samotne oraz w podeszłym wieku. Policjanci, zwłaszcza o tej porze roku, monitorują, czy osoby te nie potrzebują pomocy z zewnątrz. Funkcjonariusze kontrolują między innymi klatki schodowe, piwnice, altanki działkowe, pustostany – czyli miejsca, gdzie najczęściej koczują bezdomni. Mundurowi na bieżąco współpracują też z ośrodkami pomocy społecznej, aby osoby bezdomne czy też starsze, a mieszkające samotnie, otrzymały niezbędną pomoc. Osoby potrzebujące dowiedzą się, gdzie mogą przenocować i zjeść ciepły posiłek. Bezdomni, którzy potrzebują pomocy mogą też sami zgłaszać się do miejskich i gminnych ośrodków pomocy społecznej.

Szczególną uwagę Policja będzie zwracać na osoby nietrzeźwe przebywające na świeżym powietrzu (śpiące na ławkach, leżące na chodniku czy przystankach autobusowych), zwłaszcza w mroźne dni. Gwałtowny spadek temperatury zwiększa u takich osób zagrożenie wychłodzeniem organizmu. W okresie jesienno-zimowym, jak co roku, policjanci apelują, że w tym zakresie potrzebna jest reakcja nie tylko służb, ale każdego człowieka. My również pamiętajmy, aby obok takich osób nie przechodzić obojętnie. Wystarczy zadzwonić pod numer alarmowy 997. Niejednokrotnie nasza pomoc może tym osobom uratować życie.
Komenda Powiatowa Policji w Brzesku