Turniej Rycerski "O złoty warkocz Tarłówny"

2016-09-16 14:21
 Turniej Rycerski "O złoty warkocz Tarłówny"

Impreza plenerowa o charakterze historycznym. Tradycyjnie w Turnieju bierze udział około 300 rycerzy pieszych oraz konnych. Widzowie oglądają sceny bitewne, pokazy walki, pojedynki w wykonaniu bractw rycerskich z Polski, Słowacji, Węgier i Czech.
Turniej Rycerski w Dębnie to barwne ciekawe widowisko, będące równocześnie wspaniałą lekcją historii oglądanej na żywo. Prezentowane są zbroje, oręż oraz sposoby walki od czasów średniowiecza aż po wiek XVII. Głównym punktem imprezy są zmagania najlepszych polskich i zagranicznych łuczników o trofeum turniejowe „Złoty warkocz Tarłówny”. Podczas trwania imprezy można zwiedzić zamek, a będąc w jego wnętrzach znaleźć chwilę wytchnienia z dala od turniejowego gwaru. W sali koncertowej odbywają się koncerty, podczas których znakomici muzycy wykonują muzykę dawną oraz największe dzieła muzyki klasycznej. Na zamkowym wzgórzu można podziwiać wyroby rzemieślników, kupić repliki broni historycznej, otrzymać pamiątkową pieczęć. Nie brakuje również innych atrakcji oraz jadła i napitku. Na zakończenie imprezy, po zapadnięciu zmroku, odbywa się wielka bitwa przy udziale całego rycerstwa, artylerii oraz konnicy. Całość wieńczy pokaz ogni sztucznych.