XV Międzygimnazjalna Corrida Ortograficzno-Językowa

2016-07-06 10:27
XV Międzygimnazjalna Corrida Ortograficzno-Językowa

W przygotowaniu imprezy wzięło udział aż 30  gimnazjalistów ze Szczurowej, przede wszystkim z klasy IIIa, IIIb  IIa i IIb. Przez labirynty językowych pułapek prowadziły uczestników konkursu uczennice: Wiktoria Laska i Monika Krzeczowska. Natomiast zmagania drużyn oceniało jury w składzie: przewodnicząca  mgr Marta Gurgul z Publicznego Gimnazjum w Złotej, mgr Danuta Sygnarowicz z Publicznej Szkoły Podstawowej  w Radłowie i mgr Edyta Czyżycka z   z Publicznego Gimnazjum w Czchowie.

Tegoroczną Corridę wygrała drużyna z Publicznego Gimnazjum w Zaborowie. Na drugim miejscu uplasowali się uczniowie z Dąbrówki, a trzecią lokatę wywalczyli gimnazjaliści ze Sufczyna.  Pozostałe drużyny również spisały się bardzo dobrze, różnice między wynikami były niewielkie.
Zwycięskie gimnazja otrzymały dyplomy i słowniki języka polskiego, a uczestnicy konkursu atrakcyjne nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe  w Brzesku oraz Urząd Gminy w Szczurowej.  Dyplomy  i podziękowania wręczali: starosta Powiatu Brzeskiego oraz  dyrektor Publicznego Gimnazjum w Szczurowej.

Organizacją konkursu zajęły się polonistki z Publicznego Gimnazjum w Szczurowej Małgorzata Tracz i Urszula Mądrzyk.