Dzień rodzicielstwa zastępczego

2012-07-11 11:58
Dzień rodzicielstwa zastępczego

Po krótkiej części oficjalnej, tj. powitaniu przybyłych rodzin, swój występ rozpoczął Teatr MORALITET. Przedstawienie nosiło tytuł „Konkurs”, skierowane było zarówno do dzieci jak i dorosłych. Sztuka pokazywała zjawisko przemocy i agresji wśród dzieci, której źródłem są problemy rodzinne. Po zakończeniu przedstawienia rodzice udali się na spotkanie z  logopedą, pedagogiem i psychologiem, a dzieci w tym samym czasie, pod opieką pracowników PCPR w Brzesku, oglądały film pt. „Goryl śnieżek w Barcelonie”. Film opowiadał historię o akceptacji i tolerancji wobec innej osoby oraz przyjaźni i przywiązaniu do drugiej osoby.

Po zakończonym seansie zostały przeprowadzone konkursy z nagrodami dla przybyłych dzieci. Pierwszy odbył się konkurs plastyczny, gdzie zadaniem uczestników było stworzenie rysunku pt. „Mój wymarzony dzień wakacji spędzony z rodziną”. Spośród  pozostałych dzieci wyłoniono uczestników drugiego konkursu jakim był quiz składający się z 35 pytań. Zwycięzcy konkursów otrzymali ciekawe nagrody. Każde dziecko otrzymało symboliczny upominek.

Ostatnią część spotkania, już po rozstrzygnięciu konkursów i rozdaniu nagród, stanowił uroczysty obiad. Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze, stanowiło również okazję do spotkania ze specjalistami z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej oraz przedstawienia problematyki przemocy.