Wycieczka do ZOO dla rodzin zastępczych

2016-05-30 12:54
Wycieczka do ZOO dla rodzin zastępczych

Wyjazd, w którym udział wzięło 77 osób wraz z pracownikami miał miejsce w poniedziałek 23.05.2016 r.  o godz. 8.30 spod siedziby PCPR w Brzesku.  W doskonałych humorach i przy pięknej pogodzie wyruszono na spotkanie ze skaczącymi, pływającymi, latającymi, biegającymi i pełzającymi przyjaciółmi.

Po dotarciu na miejsce cała grupa miała okazję zobaczyć niespotykane na co dzień zwierzęta i ptaki. Przemierzając alejki ogrodu, dzieci mogły z bliska oglądać zwierzęta, poznać ich wygląd i tryb życia. Bezpośredni kontakt ze zwierzęciem sprawił, iż wiadomości zdobyte podczas wycieczki na trwałe zapisały się w pamięci. Wycieczka okazała się nie tylko wspaniałym przeżyciem ale również atrakcyjną lekcją przyrody. Ogród zoologiczny był uroczym miejscem do spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu jak i skarbnicą wiedzy przyrodniczej całego świata.

Wszyscy uczestnicy wyjazdu bawili się doskonale. Zarówno rodzice zastępczy jak i  dzieci mieli okazję spędzić razem czas, wymienić się doświadczeniami z innymi rodzinami, nawiązać nowe znajomości.
Głównym celem wyjazdu było spotkanie rodzin zastępczych oraz pracowników PCPR w mniej formalnych okolicznościach, wymiana doświadczeń i promowanie tej formy opieki.
Tekst i foto: PCPR w Brzesku