Otwarto zjazd z autostrady

2016-05-23 14:08
Otwarto zjazd z autostrady

23 maja uroczyście oddano do użytku południowy, docelowy zjazd z autostrady. W uroczystości udział wzięli: minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, dyrektor małopolskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, wicewojewoda Józef Gawron, europoseł Edward Czesak, posłowie: Józefa Szczurek-Żelazko, Wiesław Krajewski, starosta brzeski Andrzej Potępa, burmistrz Brzeska Grzegorz Wawryka, radni powiatowi i miejscy oraz przedstawiciele inwestorów i wykonawców.

Realizacja docelowego zjazdu z autostrady była możliwa dzięki porozumieniu, które we wrześniu 2011 roku zostało zawarte przez Powiat Brzeski oraz Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. To ten dokument zagwarantował samorządowi powiatowemu nie tylko gruntowny remont ulicy Leśnej, ale także budowę właściwego zjazdu z autostrady.

Nowa droga ma nieco ponad dwa kilometry długości. Trasa zjazdu zaczyna się za wiaduktem kolejowym przy ulicy Leśnej, następnie biegnie przez tereny niezabudowane do estakady, kończy się rondem przy starej „czwórce”. Inwestycja kosztowała 44 miliony złotych.

Dotychczasowy zjazd nie zostanie zamknięty. Po drodze będą mogły się poruszać samochody osobowe i autobusy. Na wniosek mieszkańców powstanie także przystanek autobusowy.