Szkolenia dla strażaków

2016-05-18 14:55
Szkolenia dla strażaków

Realizacja projektu przyczyni się do podniesienia umiejętności strażaków ochotników, motywowania społeczności lokalnej do podejmowania działań wolontarystycznych oraz krzewienia wśród młodych ludzi idei bezinteresownej pomocy. Projekt będzie polegał na przeprowadzeniu cyklu szkoleń dla 32 osób (zrekrutowanych spośród członków OSP z gminy Szczurowa). W ramach szkoleń odbędzie się kurs pierwszej pomocy medycznej, ćwiczenia z orientacji w terenie i przeprowadzania akcji poszukiwawczo-ratowniczych. Przeprowadzona będzie akcja honorowego krwiodawstwa. Ponadto, po zakończeniu szkoleń uczestnicy projektu przeprowadzą ćwiczenia gminne w celu podzielenia się z  zdobytą wiedzą i umiejętnościami z innymi strażakami. Realizacja projektu przyczyni się do realnej poprawy bezpieczeństwa mieszkańców poprzez wyszkolenie 32 strażaków ochotników i wpłynie na rozwój współpracy pomiędzy stowarzyszeniami działającymi na terenie powiatu. Działania podjęte w projekcie w znaczny sposób wpłyną na aktywizację młodych ludzi i przyczynią się do podejmowania samodzielnych inicjatyw na rzecz poprawy bezpieczeństwa w przyszłości. Zadanie będzie realizowane w partnerstwie z Urzędem Gminy Szczurowa oraz Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku.
Zadanie publiczne pn. „Ochotniczo ale profesjonalnie – szkolenia dla strażaków ochotników” jest współfinansowane przez Powiat Brzeski.