Brzesko areną tańca towarzyskiego

2016-05-02 10:33
Brzesko areną tańca towarzyskiego

W turnieju wzięło udział  460-ciu młodych tancerzy z 26 klubów tanecznych zwojewództwa małopolskiego, podkarpackiego i śląskiego. Młodzi tancerze rywalizowali w trzech blokach zróżnicowanych pod względem wieku i klas tanecznych. Pary zaprezentowały swoje umiejętności z zakresu tańców latynoamerykańskich (cha-cha-cha, samba, rumba, jive, rock and roll) oraz standardowych (walc angielski, tango, walc wiedeński, quick step).Umiejętności tancerzy oceniali uprawnieni sędziowie tańca towarzyskiego: Monika Heinze z Krakowa, Andrzej Gąsiorowski z Krakowa, Paweł Szcześniak z Krakowa, Dariusz Dragan z Krakowa, Gabriel Skiba z Tarnowa, oraz Justyna Dragan i Anna Uznańska z Krakowa. Sędzią głównym była Maria Nowak - uczennica prof. Mariana Wieczystego, mistrzyni Polski w tańcach latynoamerykańskich oraz v-ce mistrzyni Polski w tańcach standardowych. Turniej poprowadził Jarosław Całka. Całość imprezy podkreślona była profesjonalną obsługą nagłośnieniową i oświetleniową.

Wśród licznie zgromadzonej publiczności znaleźli się m.in. burmistrz Brzeska Grzegorz Wawryka, przedstawiciele Rady Miasta Brzeska i Rady Powiatu Brzeskiego oraz przedstawiciele sponsorów. Dziecięcy Turniej Tańca Towarzyskiego THOMAS DANCEto pierwsza w Gminie Brzesko impreza o takiej randze, która ma szanse na stałe wpisać się w kalendarz sportowych i kulturalnych wydarzeń. Wszystkie występy uczestników dostarczyły zgromadzonej publiczności wiele wyjątkowych wrażeń, doznań i emocji artystycznych. Turniej został współfinansowany przez Powiat Brzeski, jak również odbył się dzięki wsparciu wielu sponsorów oraz zaangażowaniu lokalnych władz samorządowych.
Za udział w turnieju uczestnicy otrzymali medale, dyplomy, puchary i nagrody rzeczowe. Wszystkim tancerzom a zwłaszcza zwycięzcom poszczególnych kategorii gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na tanecznych parkietach. JP