Od października w Brzesku studia pielęgniarskie

2016-03-21 12:03
Od października  w Brzesku studia pielęgniarskie

Studia na kierunku pielęgniarstwo w Brzesku zostaną uruchomione już w październiku br. Zajęcia teoretyczne odbywać się będą  w budynku Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Brzesku, natomiast  zajęcia praktyczne - w brzeskim szpitalu. Kształcenie będzie bezpłatne.

Podhalańska Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Targu powstała w 2001 roku jako pierwsza w Polsce uczelnia wyższa utworzona na wniosek samorządu województwa. Patronat nad nią objęły Uniwersytet Jagielloński oraz krakowska Akademia Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha.  W trosce o wysoki poziom kształcenia, wszechstronny rozwój Uczelni oraz przyszłość jej absolwentów Podhalańska Wyższa podpisała porozumienia o współpracy także z innymi renomowanymi uczelniami krakowskimi. Są wśród nich: Uniwersytet Ekonomiczny, Politechnika Krakowska, Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza-Modrzewskiego oraz Akademia Górniczo Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie, Uniwersytet Rolniczy. W październiku 2001 uczelnia rozpoczynała swoją działalność oferując cztery kierunki kształcenia: filologia polska, fizjoterapia, pielęgniarstwo, rekreacja i turystyka. W ciągu dekady wzbogaciła się kolejno o architekturę i urbanistykę, ratownictwo medyczne oraz ochronę środowiska. W 2011 r. otwarto najnowszy kierunek inżynierię środowiska. W roku 2014 PPWSZ poszerzyła ofertę o dalsze trzy kierunki. Obecnie Podhalańska Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa ma w ofercie jedenaście kierunków studiów I stopnia, prowadzonych zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym, ponadto studenci pielęgniarstwa oraz turystyki i rekreacji mają możliwość kontynuowania nauki i zdobycia tytułu magistra na studiach II stopnia.

Materiał o studiach pielęgniarskich w Brzesku - w TVP Kraków