Metodyka i motywacja w nauczaniu wychowania fizycznego

2016-03-17 11:20
Metodyka i motywacja w nauczaniu wychowania fizycznego

Konferencję otworzył Starosta Brzeski Andrzej Potępa, który w swoim wystąpieniu zwrócił uwagę na potrzebę nieustannego kształcenia nauczycieli i tworzenia dobrego klimatu wokół sportu, aby hale sportowe, których w ostatnich latach przybywa były wypełnione młodzieżą.

Wykłady i ćwiczenia przeprowadzone kolejno przez pracowników naukowych krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego, w sposób metodyczny pokazały, na co należy zwrócić uwagę w różnych aspektach zajęć z wychowania fizycznego, począwszy od gimnastyki i akrobatyki poprzez motywację na technice biegania kończąc. Eksperci, do pomocy mieli uczennice Zespołu Szkół i Przedszkola w Złotej, które bardzo ambitnie wywiązały się z bardzo trudnej roli która im przypadła. Zajęcia poprowadzili dr Dorota Dudek, dr Jarosław Omorczyk, dr Mirosław Kost i dr Wacław Mirek.

W konferencji wzięło udział 90 nauczycieli, z powiatów brzeskiego, tarnowskiego i bocheńskiego. Dzięki  dużemu zainteresowaniu i zaangażowaniu ze strony nauczycieli kolejna konferencja wydaje się być tylko kwestią czasu.