Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

2016-02-19 11:55
Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

„Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw” to kampania mająca na celu zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem. Idea ta związana jest z obchodzonym w dniu 22 lutego Międzynarodowym Dniem Ofiar Przestępstw. W Polsce dzień ten został ustanowiony na mocy ustawy z dnia 12 lutego 2003 r. o ustanowieniu 22 lutego Dniem Ofiar Przestępstw (Dz. U. nr 59 poz. 517).

Jak co roku funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Brzesku zapraszają w dniach 22-27 lutego osoby pokrzywdzone przestępstwem na spotkania z policjantami, pracownikami socjalnymi Miejskich  i Gminnych Ośrodków Pomocy Społecznej, członkami zespołów interdyscyplinarnych, członkami komisji rozwiazywania problemów alkoholowych oraz psychologiem.

Podczas spotkań uzyskać można informacje dotyczące przysługujących uprawnień oraz sposobu załatwienia sprawy.

Szczegółowe informacje dotyczące godzin dyżurów w poszczególnych punktach można znaleźć na www.brzesko.policja.gov.pl