Posiedzenie Powiatowej Rady Rynku Pracy

2016-01-29 13:51
Posiedzenie Powiatowej Rady Rynku Pracy

Członkowie Rady zapoznali się z aktualną sytuacją na lokalnym rynku pracy oraz wydali pozytywną opinię na temat podziału środków Funduszu Pracy na aktywizację osób bezrobotnych w 2016 r.

W bieżącym roku na programy rynku pracy na rzecz promocji zatrudnienia, łagodzenia skutków bezrobocia oraz aktywizacji zawodowej Powiatowy Urząd Pracy w Brzesku dysponuje kwotą 11.281.200 zł w tym kwotą 2.142.000 zł na aktywizację ludzi młodych do 30 roku życia w ramach refundacji części kosztów wynagrodzenia, nagród oraz składek na ubezpieczenia społeczne.

Powiat Brzeski otrzymał również kwotę 300.000 zł ze środków Krajowego Funduszu Szkoleniowego na finansowanie kosztów kształcenia ustawicznego pracowników.

Członkowie Rady zaopiniowali pozytywnie również kierunki kształcenia i szkolenia zawodowego osób bezrobotnych w bieżącym roku.

PUP w Brzesku