Podsumowanie programu dot. profilaktyki zakażeń pneumokokowych

2016-01-07 13:44
Podsumowanie programu dot. profilaktyki zakażeń pneumokokowych

Celem programu była poprawa stanu zdrowia dzieci poprzez prowadzenie skutecznych szczepień przeciwko pneumokokom.

Powiat Brzeski podpisał z 6 podmiotami leczniczymi wyłonionymi w drodze konkursu umowę na realizację programu. W sumie programem szczepień objęto 296 dzieci z roczników 2012-2015, (wyłącznie te, które nie ukończyły 3 roku życia i te dzieci, które nie uczęszczały do żłobka). Wykorzystano 327 dawek szczepionki (niektóre dzieci mogły otrzymać więcej niż jedną dawkę szczepionki).

Na realizację programu wykorzystano kwotę 92.735,59 zł, w tym ze środków własnych powiatu i pozostających w dyspozycji – kwotę 28.914,96 zł – co stanowi 31,18 %, a ze środków Województwa Małopolskiego kwotę  63.259,74, co stanowi 68,82 %.

CERTYFIKAT DLA STAROSTWA POWIATOWEGO W BRZESKU

PODZIĘKOWANIA ZA WSPÓŁPRACĘ PODCZAS REALIZACJI PROGRAMU