Powiat przekazał karetkę szpitalowi

2015-12-31 09:26
Powiat przekazał karetkę szpitalowi

Nowoczesny ambulans jest wyposażony w sprzęt, odpowiadający najwyższym obowiązującym wymogom ratownictwa medycznego. Pojazd posiada m.in. w nowoczesne nosze samojezdne, wielopoziomowe, co przyczyni się do dalszej poprawy bezpieczeństwa medycznego pacjentów znajdujących się w stanach nagłego zagrożenia zdrowotnego.

Powiat Brzeski na mocy umowy zawartej z Wojewodą Małopolskim otrzymał dotację celową w wysokości 275.555,00 zł na realizację zadania zleconego z zakresu administracji rządowej polegającego na zakupie ambulansu sanitarnego, który będzie wykorzystywany przez zespoły ratownictwa medycznego w ramach systemu Państwowe Ratownictwo Medyczne.
Postępowanie o zamówienie publiczne zostało przeprowadzone przez Starostwo Powiatowe w Brzesku. - Ambulansu kosztował w sumie blisko 290 tysięcy złotych. Ponad 14 tysięcy złotych zostało pokryte ze środków pochodzących z budżetu Powiatu Brzeskiego – informuje starosta brzeski Andrzej Potępa.

Wczoraj pojazd został przekazany Samodzielnemu Publicznemu Zespołowi Opieki Zdrowotnej w Brzesku jako jednostce, która realizuje zadania z zakresu ratownictwa medycznego. Przekazania ambulansu na ręce zastępcy dyrektora szpitala Adama Smołuchy i koordynatora zespołów ratownictwa medycznego Katarzyny Gierczyńskiej dokonał starosta brzeski Andrzej Potępa.
Karetka stacjonować będzie w Szczurowej i obsługiwać będziepacjentów z północnej części powiatu.