Konwent Przewodniczących w Brzesku

2015-12-30 13:24
Konwent Przewodniczących w Brzesku

Tematem konwentu były: Dobre praktyki oświatowe w Powiecie Brzeskim. Nowy system wsparcia szkół poprzez doskonalenie zawodowe nauczycieli.

Na początek spotkania starosta Andrzej Potępa przedstawił zebranym najważniejsze informacje o powiecie brzeskim, zaprezentował jego walory i atrakcje turystyczne. O dobrych praktykach oświatowych mówiła Janina Motak, dyrektor Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Brzesku. Działalność Powiatowego Centrum Edukacji w Brzesku omówił z kolei dyrektor placówki – Krystian Sroka.

Uczestnicy konwentu odwiedzili Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Brzesku, gdzie zapoznali się z działalnością profesjonalnego szkolnego studia telewizyjnego oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Brzesku, gdzie zaprezentowano nowy system kształcenia modułowego w szkolnictwie zawodowym.

Na zakończenie wydarzenia goście zwiedzili Pałac Goetzów Okocimskich oraz Browar Okocim.