Szkolenia rad pedagogicznych oraz warsztaty dla nauczycieli i dyrektorów

2015-12-02 13:50
Szkolenia rad pedagogicznych oraz warsztaty dla nauczycieli i dyrektorów

W budynku, w którym siedzibę ma Powiatowe Centrum Edukacji znajduje się również Biblioteka Pedagogiczna, a tuż obok Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna. Koncentracja tych wszystkich instytucji w jednym miejscu daje możliwość kompleksowego działania na gruncie wspomagania pracy placówek oświatowych.
Powiatowe Centrum Edukacji oferuje szkolenia rad pedagogicznych, oraz warsztaty dla nauczycieli oraz dyrektorów. Do wszystkich form szkoleniowych i warsztatowych dobierani są najlepsi specjaliści z danej dziedziny.
Oferta szkoleniowa obejmuje ponadto roczne plany wspomagania, konsultacje indywidualne, a także przedmiotowe zespoły metodyczne, czyli 90 minutowe warsztaty przedmiotowe z ekspertem od danego przedmiotu. - Jest to forma doskonalenia zawodowego skierowana bezpośrednio do nauczycieli danego przedmiotu, dostosowana do ich potrzeb i oczekiwań. Dotyczy ona takich przedmiotów jak: matematyka, fizyka, chemia, język polski, języki obce, biologia, geografia, historia/wiedza o społeczeństwie, informatyka, plastyka, muzyka, zajęcia techniczne, wychowanie fizyczne, edukacja przedszkolna, edukacja wczesnoszkolna, przyroda – wyjaśnia Krystian Sroka, dyrektor Powiatowego Centrum Edukacji w Brzesku.
Dotychczas w Powiatowym Centrum Edukacji odbyło się 27 szkoleń w tym 14 szkoleń dla nauczycieli i dyrektorów, 13 szkoleń rad pedagogicznych, a także konsultacje indywidualne. Łącznie w szkoleniach od września wzięło udział 600 nauczycieli i dyrektorów z terenu Powiatu Brzeskiego oraz Powiatu Bocheńskiego. - Mamy nadzieję, że nowo powstała placówka spełni oczekiwania i przyczyni się do lepszego wsparcia nauczycieli, co przełoży się na wiedzę i umiejętności uczniów w placówkach oświatowych – dodaje Krystian Sroka.
Informację o szkoleniach, a także inne dotyczące szeroko pojętej edukacji można uzyskać na stronie www.pce-brzesko.pl, a także pod numerami telefonu 14 6630063 lub 14 6520340. Chcąc zapisać się na jedną z form doskonalenia wystarczy wypełnić formularz  i przesłać na adres info@pce-brzesko.pl