„Słodki Drań” - zaproszenie

2015-12-02 10:50
„Słodki Drań” - zaproszenie

Pomysłodawcą projektu edukacyjnego dla diabetyków i o diabetykach i zarazem reżyserem spektaklu jest znany polski aktor filmowy i teatralny oraz założyciel Fundacji „Wstańmy razem! Aktywna rehabilitacja” – Dariusz Gnatowski, który sam od wielu lat zmaga się z cukrzycą.
„Słodki Drań” to historia światowej sławy dyrygenta, który nie potrafi pogodzić się ze swoją chorobą. Początkowo lekceważy wszelkie objawy i niebezpieczne powikłania, udając, że problem wcale go nie dotyczy. Spektakl ma formę komedii. Autorem scenariusza jest aktor i dramaturg Jan Jakub Należyty.
Projekt, poza spektaklem, obejmuje także warsztaty i wykłady zwiększające świadomość osób, którzy w swoim życiu zetknęli się z tym schorzeniem.
Na wydarzenie serdecznie zapraszają organizatorzy – starosta brzeski Andrzej Potępa oraz Tomasz Latocha – wiceprzewodniczący Rady Powiatu Brzeskiego.

Inicjatywa jest współfinansowana przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej oraz w ramach dotacji Funduszu Inicjatyw Obywatelskich 2015.

Ilość miejsc ograniczona