Kurs dietetyk

2012-07-03 14:26
Kurs dietetyk

Kurs obejmował zagadnienia dotyczące diet specjalnych u ludzi ze schorzeniami wymagającymi potraw dietetycznych (np. podagra, diety przy schorzeniach wątroby, serca itp.).

W części praktycznej młodzież  uczyła się przygotowywać wybrane potrawy  uwzględniające przede wszystkim zasady diety beztłuszczowej i diety stosowanej przy otyłości. Wszystkie czynności były omawiane i demonstrowane przez instruktora, a następnie samodzielnie wykonywane przez uczestników kursu. Na zajęciach praktycznych kursanci poznawali receptury omawianych dań i napojów, które po przygotowaniu degustowali.

Uczestnicy kursu otrzymali certyfikaty, których wręczenia dokonała Dyrektor Wydziału Edukacji Janina Motak  - Koordynator powiatowy projektu.