Policjanci zadbają o bezpieczeństwo wypoczywających

2012-07-02 14:48
Policjanci zadbają o bezpieczeństwo wypoczywających

Patrole policyjne spotkamy częściej niż zwykle nad brzegami Uszwicy, Dunajca i Jeziora Czchowskiego. Funkcjonariusze sprawdzać będą tzw. dzikie miejsca biwakowania, m.in. w zakresie przestrzegania przepisów przeciwpożarowych. Częste będą spotkania policjantów z uczestnikami półkolonii czy obozów, których w bieżącym roku na terenie powiatu brzeskiego nie brakuje. Podczas letniego wypoczynku korzystajmy wyłącznie z kąpielisk strzeżonych, a ponadto nie łączmy kąpieli z alkoholem. Nie zabierajmy ze sobą na plażę wartościowych przedmiotów, które pozostawione na kocu skuszą złodzieja. Pamiętajmy, aby nasze najmłodsze pociechy jiie spuszczać z oczu" nawet na chwilę.

Szczególna uwaga funkcjonariuszy zwrócona jest na dowóz dzieci i młodzieży do miejsc wypoczynku. Wykonując swe obowiązki policjanci sprawdzają dokumenty, stan trzeźwości kierujących oraz stan techniczny autokarów. Rodzice lub organizatorzy wycieczek, chcący wykonania takiej kontroli przez Policję przed wyjazdem swoich pociech, proszeni są o kontakt z Wydziałem Ruchu Drogowego KPP w Brzesku, pod numerem telefonu 014 66 26 225, lub osobiście na ul. Piłsudskiego (obok Powiatowego Urzędu Pracy). Zgłoszenie powinno być uczynione z kilkudniowym wyprzedzeniem, a same kontrole odbywają się na parkingu Komendy Powiatowej Policji przy ul. Szczepanowskiej 53 w Brzesku.
Czas wakacji to okres wzmożonej działalności włamywaczy, dla których pozostawione domy i mieszkania są łatwym łupem. Brzeska Policja, jak co roku wystawi więcej patroli (mundurowych oraz operacyjnych), aby zapobiegać kradzieżom z włamaniem. Tu również apel o wzajemną sąsiedzką troskę o pozostawione mienie - interesujmy się losami mieszkań i domów sąsiadów, a w przypadku podejrzenia włamania - informujmy Policję.

Na potrzeby kampanii "Bezpieczne Wakacje 2012" uruchomiona została "Wakacyjna linia zaufania", gdzie pod numerami 14 66-26-251 lub 14 66-26-300 można uzyskać informacje. Oczywiście całodobowo funkcjonują numery alarmowe Policji: 997 i 112. Warto wspomnieć, że czynny jest także krakowski telefon zaufania .Powstrzymać Przemoc o numerze 12 61 52 222.

Udanych i bezpiecznych wakacji życzą brzescy policjanci!

źródło: www.brzesko.policja.gov.pl