Powiat przygotowany do zimy

2015-11-05 14:33
Powiat przygotowany do zimy

Posiedzenie poświęcone było koordynacji działań gmin, służb, inspekcji, straży na wypadek wystąpienia na terenie naszego powiatu ekstremalnych warunków zimowych, któremu przewodniczył Starosta Brzeski Andrzej Potępa.

Podczas spotkania przedstawiono informacje dotyczące organizacji funkcjonowania pomocy medycznej i społecznej, infrastruktury technicznej, komunikacji zbiorowej i transportu, placówek oświatowych,  dowozu dzieci do szkół oraz zapewnienie warunków przeżycia zwierząt.
Kolejnym punktem były informacje dotyczące przygotowania do okresu zimowego: służb energetycznych, ciepłowniczych, gazowniczych oraz zakładu wodociągów i kanalizacji.
Szczególną uwagę poświęcono kwestii zimowego utrzymania dróg: krajowych, wojewódzkich powiatowych oraz gminnych.

W ramach przeprowadzonego posiedzenia  ustalono, iż powiat brzeski jest w wystarczającym stopniu przygotowany na nadchodzący okres zimowy.