Zakopane i Radio Kraków

2012-06-29 14:25
Zakopane i Radio Kraków

Młodzi fotografowie na podsumowanie swojego udziału w 10 godzinnych warsztatach pojechali na plener fotograficzny do Zakopanego. Tam wiadomo okoliczności przyrody sprzyjały robieniu interesujących  zdjęć, co w zupełności nie przeszkadzało im przede wszystkim dobrze się bawić i już na zawsze zapałać miłością do naszych pięknych Tatr.

Natomiast uczestnicy warsztatów dziennikarskich po 12 godzinach opanowywania kunsztu dziennikarskiego zostali zaproszeni przez prowadzącą warsztaty Panią Barbarę Gawryluk , fantastyczną dziennikarkę i pisarkę książek dla dzieci do swojego świata „po drugiej stronie mikrofonu” – czyli do siedziby Radia Kraków. Przez 4 godziny mogli poczuć prawdziwą atmosferę radia, poznać je od „kuchni” a przede wszystkim przez chwilę pobawić się w radiowego spikera.  Jednym z zadań jakie przed uczniami postawiła Pani Barbara było przeprowadzenie radiowego wywiadu z szefową newsroomu w Radiu Kraków Panią Danielą Motak, która pochodzi z Iwkowej. To zadanie szczególnie przypadło do gustu uczniom właśnie z Iwkowej, gdyż najlepiej mogli się przekonać, że pochodząc nawet z tak nie dużej miejscowości można osiągnąć sukces i spełnić swoje zawodowe marzenia.