„Małopolska Trasa Smakoszy”

2015-10-21 11:49
„Małopolska Trasa Smakoszy”

Projekt „Małopolska Trasa Smakoszy - Certyfikacja Regionalnych Karczm Małopolski jako element podnoszenia jakości usług turystycznych” oraz utworzenie „Małopolskiej Trasy Smakoszy” prowadzony jest przez MOT od 2011 roku i służy identyfikacji obiektów gastronomicznych o najwyższym standardzie i jakości świadczonych usług oraz wzmocnieniu promocji małopolskich produktów tradycyjnych i regionalnych.

WYTYCZNE CERTYFIKACJI – „Księgi jakości gastronomii regionalnej, czyli o czym karczmarz wiedzieć powinien”

Certyfikacja przebiega zgodnie z wytycznymi „Księgi jakości gastronomii regionalnej, czyli o czym karczmarz wiedzieć powinien”. Jest to dokument strategiczny, przyjęty uchwałą Zarządu Małopolskiej Organizacji Turystycznej,zawierający m.in. następujące treści:

-       procedurę i wytyczne certyfikacji obiektów gastronomicznych;

-       wymagania, jakie powinny spełniać obiekty gastronomiczne ubiegające się o certyfikację (kryteria certyfikacji);

-       kompendium wiedzy o tradycjach karczmarskich w Małopolsce i pożądanych standardach jakości lokali gastronomicznych;

-       wzór ankiety weryfikacyjnej sprawdzającej spełnienie określonych wymagań;

-       procedurę kontroli jakości w obiektach gastronomicznych, które uzyskały certyfikat jakości.

Termin składania zgłoszeń upływa z dniem 23 października 2015 r.

Szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy, bon konsumpcyjny i "Księga jakości gastronomii regionlanej" dostępne są pod adresem www.mot.krakow.pl