Siła muzyki!

2015-10-19 12:27
Siła muzyki!

- Było to niezwykłe doświadczenie, które pozwoliło poznać „od kuchni” pracę zespołu, który dokonywał nagrania, czyli reżyserów dźwięku, reżysera obrazu, 13 osobowej orkiestry smyczkowej, dyrygenta  i oczywiście samych braci, którzy swoją charyzmą, poczuciem humoru wprowadzili świetną atmosferę pracy. Ich niesamowita energia udzielała się wszystkim uczestnikom tego przedsięwzięcia. Nad całością projektu czuwały oczywiście niesamowite dziewczyny z Fundacji Świętego Mikołaja, które wraz z dwiema dziewczynkami ze szkół podstawowych również wokalnie wspierały nagranie. Jeszcze raz bardzo im dziękujemy za tą fantastyczną przygodę i mamy nadzieję, że naszym skromnym udziałem przyczynimy się do sukcesu projektu kolędowego – mówi Marta Sacha.

Można by powiedzieć, że to tydzień pod patronatem Pectus, gdyż w konkursie poezji śpiewanej Poszukiwania, który odbył się 16 października w Miejskim Ośrodku Kultury w Brzesku Karolina Bodek śpiewała utwór wykonywany właśnie przez Tomka Szczepanika i Pectus  „Z wolna słowom…”. Piękna muzyka, niezwykły tekst Karola Wojtyły i wykonanie Karoliny wzruszyło jury i pozostałych uczestników. Ostatecznie Karolina zdobyła II miejsce, ustępując w tym roku zwycięstwa Pawłowi Bryniakowi. Jego interpretacja tekstu Agnieszki Osieckiej „Niech żyje bal” zaskoczyła (oczywiście pozytywnie) jury konkursu. Świetny akompaniament absolwenta ZSP w Czchowie - Łukasza Pachela pozostał także zauważony i doceniony przez członków jury.