IV Przegląd Twórczości Teatralnej Osób Niepełnosprawnych

2015-10-19 12:14
IV Przegląd Twórczości Teatralnej Osób Niepełnosprawnych

Dyrektor Jolanta Piech powitała wszystkich przybyłych gości. Głos zabrali także Starosta Brzeski Andrzej Potępa, radni wojewódzcy Józefa Szczurek-Żelazko i Adam Kwaśniak.

Swoje umiejętności aktorskie przedstawiło jedenaście zespołów, min. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Złotej, Warsztat Terapii Zajęciowej w Zawadzie Uszewskiej i Nowym Sączy, Środowiskowe Domy Samopomocy z Bochni, Żegociny, Proszowic, Ujanowic, Muchówki, Lisiej Góry, Sułkowic oraz z Brzeska.

Temu przedsięwzięciu patronowało Starostwo Powiatowe w Brzesku, a patronem medialnym był Radio RDN Małopolska.
Sponsorami przeglądu było Starostwo Powiatowe w Brzesku, cukiernia Królewska z Brzeska, Stowarzyszenie „Kwartet na Przedgórzu” w Warysiu, firma Macland w Brzesku, Radny Wojewódzki kandydat  na Posła do Sejmu RP Adam Kwaśniak, Urząd Gminy Brzesko,Borzęcin, Gnojnik, Dębno.

W Jury zasiadały Panie Agata Podłęcka, Ewelina Stępień i Kinga Białek , które musiały spośród wszystkich wspaniałych zespołów wyłoniły zwycięzców: I miejsce za spektakl pt: „ Homo Sum” ŚDS w Muchówce II miejsce za spektakl pt: „Dwóch plotkarzy” ŚDS w Bochni III miejsce za spektakl pt: „Warto być”? ŚDS w Brzesku Dyplom oraz nagrodę za najlepszego aktora otrzymała Patrycja Wójcik z SOSW w Złotej natomiast wyróżnienie otrzymali uczestnicy z WTZ w Nowym Sączu.