UWAGA - potwierdzony przypadek wścieklizny

2015-10-12 08:16
UWAGA - potwierdzony przypadek wścieklizny

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Brzesku informuje o potwierdzonym przypadku wystąpienia wścieklizny (Rabies) u lisa w miejscowości Bielcza.

W dniu 07.10.2015 r. Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Brzesku otrzymał informację o zwłokach padłego lisa w miejscowości Bielcza w pobliżu pasa drogowego. Zwłoki zwierzęcia zostały zabezpieczone i zabrane prze pracowników Powiatowego Inspektoratu Weterynarii  Brzesku i przesłane do badań do Zakładu Higieny Weterynaryjnej w Krakowie. W dniu 08.10.2015 r. do Powiatowego Inspektoratu w Brzesku wpłynęła informacja o dodatnim wyniku badania potwierdzającym wystąpienie choroby zakaźnej-wścieklizny.

W dniu 09.10.2015 r. zostały wdrożone procedury zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju wsi z dnia 07 stycznia 2005r w sprawie zwalczania wścieklizny.(Dz. U. nr 13, poz. 103).