Remont dróg

2015-10-08 10:04
Remont dróg

Objęte inwestycją odcinki dróg powiatowych położone są w środkowej części powiatu brzeskiego na terenie gminy Brzesko i Dębno. Przebiegają przez miejscowości Brzesko, Jadowniki, Sterkowiec, Maszkienice i Wola Dębińska.

Całkowity koszt inwestycji wyniósł blisko 3,8 mln zł, z czego 50% kosztów sfinansowane zostało z budżetu państwa w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych, a ponad 1,3 mln zostało przeznaczone z budżetu Powiatu Brzeskiego. W inwestycji również partycypowały gminy na terenie, których realizowano roboty budowlane. Gmina Brzesko dołożyła do budowy 400 tys. złotych, a Gmina Dębno 142 tys. złotych.
W ramach zadania wykonano nową  nawierzchnię bitumiczną dwuwarstwową z lokalnym wzmocnieniem siatką stalową w celu podniesienia nośności, budowę i remont chodników, poszerzono jezdnię, wykonano odwodnienia dróg oraz montaż urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Przygotowanie inwestycji, nadzór inwestorski nad zadaniem prowadził Zarząd Dróg Powiatowych w Brzesku.