O atrakcyjności inwestycyjnej powiatu

2012-06-27 10:28
O atrakcyjności inwestycyjnej powiatu

Wydarzenie zostało zrealizowano we współpracy Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie ze Starostwem Powiatowym i Powiatowym Urzędem Pracy w Brzesku w ramach projektu „Partnerstwo na rzecz świadczenia usług dla inwestorów pozyskujących kadry oraz usług outplacementowych”.

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego, przedsiębiorcy, lokalne agencje rozwoju  oraz inne instytucje działające na terenie powiatu brzeskiego realizujące działania w zakresie obsługi pracodawców i inwestorów. Spotkanie otworzyli oraz wszystkich zebranych przywitali starosta brzeski Andrzej Potępa oraz dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie Andrzej Martynuska.

Podczas spotkania zostały zaprezentowane tendencje i kierunki rozwoju Małopolski i Powiatu Brzeskiego oraz bezpłatne formy wsparcia dla pracodawców. Ponadto została przedstawiona oferta wsparcia w zakresie obsługi pracodawców dedykowana urzędom miast i gmin. Przybliżono szereg inicjatyw, a wśród nich szkolenia i warsztaty służące podnoszeniu jakości świadczonych usług oraz zwiększeniu kompetencji pracowników, którzy realizują zadania związanie z obsługą pracodawców. Ponadto przedstawiono potrzeby informacyjne inwestorów oraz sposób pozyskiwania danych z terenu powiatu, które posłużą do tworzenia ofert inwestycyjnych uwzględniających aspekt zasobów ludzkich.