Seniorzy Współdecydują

2015-09-28 12:00
Seniorzy Współdecydują

W ramach projektu zaplanowano przeprowadzenie gry strategicznej z nagrodami pt. „Głos seniora w gminie” dla trzech 25-osobowych grup seniorów w  każdej gminie. W cyklu sześciu spotkań warsztatowych, w luźnej atmosferze, poprzez grę i  zabawę seniorzy będą mieli okazję zastanowić się nad ważnymi dla osób starszych sprawami:
·         Jak działać obywatelsko i społecznie?
·         Jak mieć wpływ na to co dzieje się w gminie?
·         Czy warto działać wspólnie na rzecz osób starszych?
·         Jakie są potrzeby seniorów w gminie?
·         Co to są konsultacje społeczne i dlaczego warto w nich uczestniczyć?
·         Jak zmobilizować innych do udziału w konsultacjach społecznych?
·         Czy potrzebna jest grupa, która reprezentowałaby osoby starsze w gminie?
·         Czy warto powołać gminną radę seniorów?

Projekt zakończą wspólne panele dyskusyjne - po jednym w każdej gminie, na które zostaną zaproszeni seniorzy, przedstawiciele urzędów gmin oraz instytucji i organizacji działających na rzecz osób starszych. Jego celem będzie podsumowanie wyników przeprowadzonej gry i dyskusja dotycząca potrzeb powołania gminnej rady seniorów oraz budowania partnerskich relacji między samorządami a radami seniorów.
W projekcie mogą wziąć udział seniorzy z trzech w/w gmin w wieku powyżej 60 lat. Terminy spotkań warsztatowych oraz szczegółowe informacje dotyczące projektu będą pojawiać się w materiałach promocyjnych (plakaty) oraz na stronie internetowej Fundacji: www.aktywnaedukacja.org.pl