Kongres Kultury Regionów Dziedzictwo-Inspiracje

2015-09-25 10:35
Kongres Kultury Regionów Dziedzictwo-Inspiracje

Oficjalne rozpoczęcie Kongresu odbyło się 22 września 2015 r. na dziedzińcu MCK Sokół. Dalsza część miała miejsce w sali im. L. Lipińskiego MCK Sokół, gdzie okolicznościowe mowy wygłosili goście specjalni: prof. Stanisław Hodorowicz, Wanda Łomnicka-Dulak, ks. Jacek Siepsiak, Andrzej Wajda oraz profesor honorowy UJ Franciszek Ziejka. Zwieńczeniem pierwszego dnia Kongresu było uroczyste uhonorowanie zasłużonych dla zachowania i rozwoju dziedzictwa kulturowego Małopolski odznaczeniami ministra kultury oraz Województwa Małopolskiego.

W drugim dniu Kongresu odbyły się liczne panele dyskusyjne poświęcone tematyce regionalnej w odniesieniu do kształtowania tożsamości, a także stanowiącej potencjał, przedmiot ochrony oraz reinterpretacji.

Zakończenie Kongresu odbyło się podsumowującą sesją plenerową.
Honorowy patronat nad Kongresem objęli: minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Małgorzata Omilanowska oraz rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Wojciech Nowak.
Fot. www.powiat.nowy-sacz.pl