Dotacje Powiatu Brzeskiego na usuwanie azbestu

2024-03-27 11:47
Dotacje Powiatu Brzeskiego na usuwanie azbestu

Uchwałą nr XLIV/454/2024 Rady Powiatu Brzeskiego z dnia 14 marca 2024 r. przyznano pomoc finansową w formie dotacji dla Gmin z terenu Powiatu Brzeskiego w łącznej kwocie 70 000 zł. Działanie wpisuje się w „Program Oczyszczania Kraju z Azbestu na lata 2009-2032”. Cele Programu to przede wszystkim: usunięcie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest, minimalizacja negatywnych skutków zdrowotnych spowodowanych obecnością azbestu na terytorium kraju i likwidacja szkodliwego oddziaływania azbestu na środowisko.

Dotację otrzymały te samorzady gminne, które złożyły stosowny wniosek. Wysokość dofinansowania uzależniona była od wnioskowanej kwoty dotacji, ale też ilości środków zapisanych na powyższy cel w budżecie Powiatu Brzeskiego. Dotację przyznano w następujących kwotach:

• Gmina Borzęcin – 12 500 zł,
  • Gmina Brzesko – 12 500 zł,
  • Gmina Czchów – 10 000 zł,
  • Gmina Gnojnik – 10 000 zł,
  • Gmina Iwkowa – 12 500 zł,
  • Gmina Szczurowa – 12 500 zł.