Zmodernizowano ponad 12 km drogi

2014-10-22 09:33
Zmodernizowano ponad 12 km drogi

Udział własny Powiatu to 1 820 853,35 zł w tym umowa partnerska z gminą Dębno – 650 000 zł. W ramach inwestycji został położony nie tylko nowy asfalt, ale ponadto w niektórych miejscach pojawiła się nowa podbudowa drogi. Zmodernizowano mosty, wybudowano rondo, zatoki autobusowe oraz chodniki. W ramach poprawy bezpieczeństwa wykonano przejścia dla pieszych, próg zwalniający, bariery stalowe ochronne, ogrodzenia łańcuchowe oraz zamontowano dodatkowe lampy oświetlenia ulicznego.

– Remont drogi biegnącej od dawnej krajowej ”czwórki” do granic z powiatem tarnowskim na taką skalę nie byłby możliwy gdyby nie dotacja z budżetu państwa. Aplikowaliśmy o dofinansowywanie z Narodowego Programu Przebudowa Dróg Lokalnych. W tym roku jedynie cztery projekty uzyskały dofinansowanie. Nam się udało mówi starosta brzeski Andrzej Potępa. Dzięki pozyskanym środkom gruntownie zmodernizowany został podstawowy ciąg drogowy o długości 12,4 km.